کمپ دانلودجمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶

دانلود رایگان تحقیق مصرف آب در کشاورزی برای رشته مهندسی کشاورزی

سخن دوست : وَإِن يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْلِقُونَكَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِكْرٌ لِّلْعَالَمِينَ
سانسورها سانسورها

تحقیق رایگان مصرف آب در کشاورزی

برای رشته های کشاورزی

مصرف آب در کشاورزی

امروز در کمپ دانلود با یک مقاله مصرف آب در کشاورزی برای رشته کشاورزی در خدمتتان هستیم . این مقاله کامل است و دارای قسمت های مقدمه ، نتیجه گیری ، منابع و … می باشد .

قسمتی از متن موجود در این تحقیق :

آب مایه حیات است و به گفته خداوند: ( و من جعلنا من ماء کل شئ حی) ( و هر چیزی را از آب زنده کردیم) و این نعمت الهی غیر قابل جایگزین و از جمله انفال متعلق به همه ساکنین یک سرزمین بوده و دسترسی به آب به خصوص برای شرب و بهداشت حق همه انسانهاست.

برنامه ریزی و اجرای طرح های مدیریت مصرف آب در کشاورزی نیاز به یک امنیت اقتصادی ضمانت اجرایی عدالت در توزیع آب و موارد بیشمار دیگری دارد.راه دیگر کمک به فرهنگ سازی و ارتقای مصرف صحیح و بهینه آب اعمال طرح های تشویقی از طرف دستگاه های دولتی نظیر پرداخت یارانه های صحیح به طرح های مدرن و جدید آبیاری کشت محصولاتی که صرفا نیاز به آبیاری غرقابی و پر مصرف ندارند و اصلاح تعرفه ها برای مشترکین پر مصرف چه از نظر استحصال بی رویه آبهای زیر زمینی و چه از نظر برداشت آبهای سطحی است.
در پایان:راه کارهای مقابله با بحران آب
۱)افزایش راندمان آبیاری (مثال:افزایش حدود ۲ درصد راندمان آبیاری مقداری برابر ۵/۱ برابر حجم مفید سد زاینده رود در مصرف آب صرفه جویی در پی خواهد داشت)
۲) استفاده از روشهای آبیاری مناسب(تحت فشار)
۳)پوشش کانال های آبیاری
۴)اصلاح نظام تخصیص آب بر اساس نیاز کشاورزی و مصرف شرب
۵)بها دادن به ارزش اقتصادی آب و ….

تحقیق برای رشته کشاورزی،دانلود مقاله،سایت مقاله رایگان

دانلود رایگان تحقیق مصرف آب در کشاورزی برای رشته مهندسی کشاورزی

در صورتی که مقاله ای نیاز داشتید می توانید در قسمت نظرات برای ما پیغام بگذارید

سانسورها
دانلود باکس
  • تعداد صفحات : 4
  • فرمت : WORD
مشاهده با QR کد

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات و ارسال نظر